Letní pobyty

Tradičními pojetí jógy podle Jóga sútry

Letní kurzy jógy pořádá Sávitrí již od roku 1990. Za tu dobu jsme prošli internátní školou v Boskovicích, hotelem Kalvárie v Jaroměřicích u Jevíčka a  od roku 2002 se scházíme v Horním Bradle ve Školicím a rekreačním středisku ŠARZ. To dostalo v posledních letech nejen nové jméno, ale především nový kabát. I letos se tedy sejdeme Oáze srdce v Horním Bradle.

V roce 2018 je naplánován termín letního kurzu jógy v době 13. - 20. 7. 2018.  Jako lektoři budou opět přítomni kromě Sávitrí Déví (ing. Míla Mrnuštíková)  Milan Procházka a ing. arch. Zora Zelená. Kurz bude věnován tradičníní józe v souladu s Jóga sútrou Pataňdžaliho.

Kurz je určen dospělým, v zásadě zdravým jedincům. V případě pochybností o svém zdravotním stavu a vhodnosti cvičení jógy doporučuji předchozí konzultaci s lékařem. Na kurzu a v objektu není možno mít žádné domácí mazlíčky. Náplní kurzu je cvičení venku i uvnitř, společně přednášky, programy, večerní satsanghy a meditace.

V objektu Oáza srdce je zajištěno ubytování a třikrát denně strava racionálního charakteru. Snídaně budou ve formě švédského stolu, oběd společné vegetariánské menu a večeře výběrem ze dvou možností. V rámci tohoto výběru bude možné si zvolit také živou stravu nebo rybu. Cena za ubytování a stravu je Kč 690,-/den, celkem tedy za 7 dní Kč 4 830,- . Tuto částku zaplatíte na místě při příjezdu správci objektu, který Vám o zaplacení vydá potvrzení. Výše uvedení učitelé vám budou každý den nabízet program v rozsahu tří cvičení, dvou přednášek a jedné meditace. Cena tohoto programu (kurzovné) činí Kč 1 400,-.

Máte-li zájem o účast v letošním kurzu, vyplňte prosím přiloženou přihlášku a vlastnoručně podepsanou mi ji zašlete poštou nebo odevzdejte osobně v kurzech.  Přihlášku najdete i na mých stránkách. Pokud chcete být ubytováni s někým, napište to na přihlášku. Adresa pro zaslání poštou:

Ing. Míla Mrnuštíková, Sochorova 19, 616 00 Brno

Přihláška ke stažení

V průběhu května potvrdím účast a vyzvu Vás k uhrazení kurzovného ve výši  Kč 1 400,-, což bude sloužit jako záloha. Pokud budete potřebovat zrušit svoji účast, dejte mi to prosím vědět co nejdříve. Většinou mám další zájemce. V případě zrušení účasti po zaplacení zálohy účtuji storno poplatek ve výši Kč 200,-. Odhlásíte-li se méně než 10 dnů před nástupem na akci, nebudu vám moci zálohu již vrátit. Kontaktovat mne můžete na tel. 773 521696 nebo na adrese: miloslava.mrnustikova@seznam.cz. V případě jakýchkoliv dotazů se obracejte výhradně na mne.

Nástup na kurz je v pátek po 15. hodině a začínáme večeří. Končíme opět v pátek obědem. V budově jsou k dispozici dvou-, tří- a čtyřlůžkové pokoje s koupelnou a WC. Horní Bradlo najdete mezi městečky Chrudim, Hlinsko a Trhová Kamenice, poblíž Sečské přehrady. V okolí je možné podnikat řadu výletů a vycházek. Nezapomeňte tedy kromě podložky na cvičení, přezutí a poznámkového bloku i nějakou vhodnou turistickou obuv, případně plavky (bazén v areálu).

Rišikéšský súrja namaskár

Aruna súrja namaskár


Rišikéšský pozdrav slunci
Aruna súrja namaskár